جدول ایده ها

گروه هایی که ایده و فیلمنامه ندارند می توانند از بین سیناپس های زیر، با توجه به توان فنی و اجرایی گروه شان یک ایده و داستان را انتخاب نموده و پس از اعلام به دبیرخانه رویداد و ثبت مرحله مشخص شده وارد مرحله بعدی پیش تولید شوند.

نکته: گروه هایی که برای شرکت دراین رویداد زودتر ثبت نام نموده اند ، در انتخاب ایده و فیلمنامه، در اولویت بالاتری نسبت به گروه های دیگر قرار می گیرند.

روایتی از همکاری حاج قاسم و عماد مغنیه در حفاظت از جان سید حسن نصرالله در تب و تاب جنگ های سی و سه روزه لبنان و اسرائیل. داستان تعقیب و گریز حاج قاسم،حاج عماد و سید حسن نصرالله و نیروهای اسرائیلی در شهر ضاحیه از زبان حاج قاسم.

روایتی دیگر از جنگ سی و سه روزه لبنان و اسرائیل که حاج قاسم در تمام آن سی و سه روز در کنار سید حسن نصرالله و حاج عماد حضور داشت.این بخش در مورد یکی از عملیات های موشکی حزب الله در مقابل نیروی دریایی اسرائیل است که به ساقط کردن یکی از ناوچه های ارتش صهیونیستی در دریای مدیترانه منجر شد.این عملیات یکی از مهم ترین عملیات هایی است که منجر به شکست ارتش صهیونیستی در برابر حزب الله شد.

روایتی دیگر از جنگ سی و سه روزه در سال ۲۰۰۷ که در آن حاج قاسم خاطره ای از یکی از فرماندهان حزب الله را تعریف می کند که منجر به شکست ارتش صهیونیستی شد.یکی از فرماندهان ارشد حزب الله که اهل تدین و تشرع هستند در حالتی رویاگونه از حضرت زهراء برای پیروزی در این نبرد طلب کمک می کنند و حضرت زهراء با بیان اینکه “درست می شود…”خیال وی را راحت می کند.شکست اسرائیل آغاز می شود و در عرض چند روز تمامی امکانات نظامی ارتش صهیونیستی مثل چندین تانک مرکاوا منهدم شدند.

روایتی از خانواده دوستی،مردمداری و فروتنی حاج قاسم از زبان دکتر ترکمن(دکتر متخصص اطفال)که در آن حاج قاسم برای پیگیری درمان نوه های تازه به دنیا آمده اش به این پزشک مراجعه می کند.

روایتی از خدمات حاج قاسم دردوران پس از جنگ و حضور ایشان در منطقه جنوب شرقی ایران و ایجاد امنیت با بر قراری ارتباط و ارائه امان نامه به اشرار منطقه جنوب شرق کشور

روایتی از تعقیب و گریز نیروهای آمریکایی با فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران من جمله سردار سلیمانی و سردار محمد علی جعفری در شهر اربیل کردستان عراق

روایتی از محبت حاج قاسم به خانواده شهداء و حضور ایشان در مراسم خواستگاری یکی از فرزندان شهدا در جایگاه پدر فرزند شهید

روایتی از خاطره زینب محرابی فرزند شهید مدافع حرم و دیدار ایشان با حاج قاسم و ماجرای انگشتری که حاج قاسم به ایشان هدیه می کند.در این دیدار حاج قاسم در مورد شهید عماد مغنیه و جهاد مغنیه خاطره ای را نقل می کند.

روایتی از عملیات طریق القدس و رشادت های حاج قاسم در کنار رزمندگان لشکر ثارالله که منجر به شکست سنگین نیروهای عراقی گردید. در این عملیات حاج قاسم به مجروحیت می رسد.

روایتی از حضور حاج قاسم و ابو مهندس در سیل فروردین سال۹۸ که منجر به ویرانی های زیادی در استان های جنوبی مثل خوزستان گردید.راوی خبرنگاری است که در کنار حاج قاسم و ابو مهندس حضور دارد.

روایتی از تشابهات مولفه های شخصیتی سردار سلیمانی و مصعب ابن عمیر.به تصویر کشیدن داستان جنگ احد و به شهادت رسیدن مصعب ابن عمیر که یکی از سرداران جنگ مزبور بود و از جمع آوری غنائم چشم پوشی کرد تا تنگه را از دست ندهد و به تصویر کشیدن رشادت های حاج قاسم و داستان ترور ناجوانمردانه ایشان و نمازی که مقام معظم رهبری بر پیکر ایشان خواندند و همچنین حضور بی نظیر مردم در مراسم تشیع پیکر مطهراین سردار شهید و هم رزمانش در سراسر ایران.

روایتی از شرح حال شهید یوسف اللهی یکی از فرماندهان جوان دوران جنگ و شرح کوتاهی از عملیات شناسایی در منطقه شلمچه.حاج قاسم وصیت کرده بود بعد از شهادت پیکر ایشان در کنار این شهید به خاک سپرده شود.

روایتی از به شهادت رساندن چند تن از رزمندگان مدافع حرم در منطقه درعا که در آن خودروی حامل این چند تن جلوتر از خودروی حامل سردار سلیمانی در حال حرکت بود و داعش با شلیک یک راکت خودروی حامل این فرماندهان را منفجر کرده و آنان را به شهادت می رساند.داعش با تصور این که این خودرو حامل سردار سلیمانی است راکت را شلیک می کند اما خودروی حامل سردار سلیمانی چند دقیقه بعد به محل حادثه می رسد.حاج قاسم با اشک و آه پیکرهای مطهر این شهدا را کفن می کند.

روایتی از رشادت ها و جان فشانی های سردار سلیمانی در عملیات والفجر ۸ از زبان سردار امیر تیموری.

روایتی از نجات خلبان جنگنده روسیه با فرماندهی حاج قاسم که پس از سقوط در محاصره قوای پیکارجوی سوریه گرفتار شده بود.

روایتی از حضور حاج قاسم در آخرین عملیات هایی که منجر به نابودی داعش در منطقه شد.

روایتی از فروتنی حاج قاسم طی نگارش چند سطر نامه و عذرخواهی و طلب حلالیت ایشان از یک خانواده سوری که منزل آنها را در غیاب شان مقر عملیاتی نموده بود.

روایتی از ارادت حاج قاسم به اهل بیت و محبت و حمایت بی دریغ ایشان به زوار اربعین، در پی یک عملیات بر علیه ۳۷۰تن از نیروهای داعش که زوار اربعین را به کشتارتهدید کرده بودند.

روایتی از سفر مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۴ به کرمان و نقل خاطره و سخنانی که ایشان در مورد سردار سلیمانی در میان جمعی از خانواده شهداء نقل کردند.

روایتی از محمود نوروزی(قاری ممتاز قرآن) و قرائت قرآن توسط او در مجلس ترحیم مادر یکی از شهداء و حسرت و دلتنگی او برای حاج قاسم.

روایتی از رشادت های حاج قاسم در نبرد با داعش و حضور قدرتمند و تاثیر گذار ایشان از زبان رهبر انقلاب در خطبه های نماز جمعه ۲۷دی ماه۹۸.

روایتی از زبان شهید عالی مقام سید مصطفی صدرزاده(سید ابراهیم) که در ان همراه با شهید حسین بادپا به دیدار حاج قاسم می روند و حاج قاسم با بیان جمله ای از به شهادت رسیدن حاج حسین بادپا به شرط دعای شخصی دیگر آنها را متحیر می کند.

روایتی از ملاقات حاج قاسم با خانواده شهید حیدری و محبت ایشان به خانواده شهید و صرف نهار با آن ها در منزلشان با وجود مشغله زیاد کاری.

روایتی از حضور موثر حاج قاسم در عملیات مرصاد با وجودی که ایشان و بخش عمده ای از گردان های لشکر ۴۱ ثارالله در گیر جنگ در جبهه جنوب بودند.

روایتی از مجروحیت حاج قاسم و بستری شدن ایشان در یکی از بیمارستان های مشهد و دسیسه های منافقین برای به شهادت رساندن ایشان با وجود تمهیدات ویژه امنیتی که برای ایشان تدارک دیده شده بود.

روایتی از سادگی و بی آلایشی حاج قاسم از زبان سردار دانشمند در سال های نخست جنگ و حضور ایشان در جلسه ای که در بندر عباس برگزار شده بود.

روایتی ازعلاقه و محبت وافر مردم روستای قنات آباد به حاج قاسم و خدمات ایشان به مردم این روستا و دیگر روستاهای اطراف.

روایتی از زبان حاج قاسم و برخورد جالب ایشان در فرودگاه با دو جوان که یکی از دوستان شهید سید ابراهیم است و دیگری که راننده تاکسی است و حاج قاسم را به مقصد می رساند.

روایتی از توجه حاج قاسم به تمام موجودات عالم ، به این صورت که محافظ حاج قاسم برای استراحت در کنار جاده زیرانداز را روی چمن های کنار جاده پهن می کند و حاج قاسم از نشستن روی زیراندازی که روی چمن ها پهن شده امتناع می کند.

روایتی از خونسردی و شجاعت حاج قاسم از زبان یکی از رزمندگان لشگر فاطمیون در هلی کوپتری که در حال پرواز به محاصره جنگنده های آمریکائی درآمده است.

روایتی از محبت حاج قاسم به کردها در زمان محاصره شهر اربیل به دست نیروهای داعش و شکست آنها در عملیاتی به فرماندهی حاج قاسم

روایتی از حاج محمود خلیلی از هم سنگری با حاج قاسم در عملیات کربلای ۵ و زلزله بم

روایتی از خانواده دوستی،مردمداری و فروتنی حاج قاسم از زبان دکتر ترکمن(دکتر متخصص اطفال)که در آن حاج قاسم برای پیگیری درمان نوه های تازه به دنیا آمده اش به این پزشک مراجعه می کند.

روایتی از خانواده دوستی،مردمداری و فروتنی حاج قاسم از زبان دکتر ترکمن(دکتر متخصص اطفال)که در آن حاج قاسم برای پیگیری درمان نوه های تازه به دنیا آمده اش به این پزشک مراجعه می کند.