The First Event Of Producing Animation Competitive

نخستین رویداد رقابتی تولید انیمیشن با محوریت زندگی و سیره اخلاقی سپهبد شهید قاسم سلیمانی به همت شتابدهنده رضوان و باشگاه کسب و کار دانش بنیان و با مشارکت معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیمــا، مرکز پویانمایی صبا و شبکه کودک طی روزهای سه‌شنبه ۱۵ بهمن تا پنجشنبه ۱۷ بهمن‌ ماه در محل باشگاه کسب و کاردانش بنیان برگزار شد.
۹۳ نفر در قالب ۲۶ تیم در این رویداد شرکت کردند که ۷۰ درصد آنان را خانم ها و ۳۰ درصد را آقایان تشکیل دادند.

روند برگزاری رویداد

ثبت نام در نخستین رویداد رقابتی تولید انیمیشن از نیمه مهر ماه سال ۱۳۹۸ آغاز و به دلیل تکمیل ظرفیت ثبت نام در ابتدای بهمن ماه ثبت نام به اتمام رسید. گروه های ثبت نام کرده از ابتدای بهمن ماه زیر نظر منتـــورهای محتوایـــی پیش تولید خود از جمله فیلمنامه، استوری برد و… را آغاز کردند.
رویداد از روز سه شنبه پانزدهم بهمن ماه ساعت ۰۶:۰۰ آغاز و روز جمعه هجدهم بهمن ماه به پایان رسید.
در طول رویداد منتورهای فنی، هنری و محتوایی در کنار شرکت کنندگان حضور داشتند تا آثار تولید شده از کیفیت مطلوب و بالایی برخوردار باشند.

برگزیدگان رویداد منهاج

رتبه اول

گروه تک نفری برناپور
با انیمیشن «پیمان»
از استان همدان
جایزه: سه سکه بهار آزادی

رتبه دوم

گروه نشان ذوالفقار
با انیمیشن «نشان ذوافقار»
از استان مازندران
جایزه: دو سکه بهار آزادی

رتبه سوم

گروه انتقام جویان
با انیمیشن «آمرلی»
از استان شیراز
جایزه: یک سکه بهار آزادی

حمایت شتابدهنده رضوان​

گروه های گردآفریدان، انیماتورها و سلاطین از تهران، گروه تاثریا از مشهد و گروه آلتامیرا از شهر کرد با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های کارگروهی توانستند حمایت شتابدهنده رضوان را از آن خود کنند. بدین ترتیب که گروه های مذکور بعد از فراگیری آموزش های لازم و بهره گیری از مشاوره های تخصصی از اساتید این حوزه تبدیل به استارتاپ شده و تحت حمایت های شتابدهنده رضوان به فعالیت هایشان در زمینه تولید دست خواهند یافت.

سلاطین
گروه سلاطین از تهران
ریحان صفری، مهدیه طاهری، فاطمه آزاده،
فاطمه اسمعیلی راد، پریا پیکانی
گردآفریدان
گروه گردافریدان از تهران
فائـزه نادری، النـــاز افکـــــاری، مهســـــا اسدی،
نسیم ابوالحسنی
انیماتورها
گروه انیماتورها از تهران
یگانه رضاییان، مبینا صفاری، دنیا تذکری،
محدثه شبانی، درسا شاکری
تاثریا
گروه تاثریا از مشهد
فاطمه دردی زاد، فرزانه زرعی، زهرا روشنی
سیده مهرانه مهاجرزاده
آلتامیرا
گروه آلتامیرا از شهرکرد
نگار کریم زاده، سیده معصومه کاظمی، نیلوفر قاسم
ملیحه کریمی
حمایت مرکز پویانمایی صبا​
مرکز صبا

آثار گروه های آسمان، برناپور، انتقام جویان، نشان ذوالفقار و آلتامیرا توسط مرکز پویانمایی صبا مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

SHAH9434
گروه برناپور از همدان
علی پورمرادی
SHAH9436
گروه انتقام جویان از شیراز
امین گودرزی پور، آرش گلرخی، فیروزه شاه سیاه،
یوسف دهقان
SHAH9435
گروه نشان ذوالفقار از مازندران
امیرحسین سهرابی، مجتبی ایزدی امیری
محسن اسماعیلی، مصطفی جعفری، سید مصطفی میرجمال الدین
آلتامیرا
گروه آلتامیرا از شهرکرد
نگار کریم زاده، سیده معصومه کاظمی، نیلوفر قاسم
ملیحه کریمی
DJI_0008
گروه آسمان از تهران
خدیجه مظلوم شهرکی
جوایز بخش جنبی​

با حمایت حوزه هنری کودک و نوجوان دیپلم افتخار و جایزه ی نقدی به سرکار خانم هانیه محمدرضایی به عنوان جوان ترین شرکت کننده در رویداد با اثر «حسین پسر غلامحسین»، دیپلم افتخار و جایزه ی نقدی به عنوان دستاورد فنی به اثر عقیق از گروه لاجورد و دیپلم افتخار و جایزه ی نقدی به عنوان دستاورد فنی و هنری به گروه سجا با اثر مسیر اهدا شد.

مرکز تولید و نشر دیجیتال انقلاب اسلامی اثر عقیق از گروه لاجورد را مورد حمایت خود قرار داده و تولید یک انیمیشن سریالی با موضوع حاج قاسم سلیمانی توسط این گروه را پشتیبانی خواهد نمود.

همچنین طبق توافقات به عمل آمده و براساس حمایت های بنیاد حفظ آثار و ارزش هــای دفاع مقدس از این رویداد، آقایان علی گلابی زاده و صادق نجفی از اهواز، امیرحسین سهرابی از مازندران، کاوه علیپور از کرج، میلاد رضایی از زنجان، عرفان رسولی از تهران و محمد خندانی خاوریان از همدان که طی مراسم قرعه کشی انتخاب شدند از شرایط کسری خدمت سربازی برخوردار می گردند.