۲۵ گروه هنری در رویداد رقابتی تولید انیمیشن شهید قاسم سلیمانی

۲۵ گروه انیمیشن ساز در نخستین رویداد رقابتی تولید انیمیشن با محوریت زندگی و سیره اخلاقی شهید سپهبد قاسم سلیمانی حضور یافتند.

اسدالله دیانتی دبیر نخستین رویداد رقابتی تولید انیمیشن با اعلام این خبر گفت: ۹۲ انیمیشن ساز در قالب ۲۵ گروه از ۱۵ استان سراسر کشور طی روزهای سه شنبه مورخ ۱۵ تا صبح ۱۸بهمن ماه سالجاری با محوریت زندگی و سیره اخلاقی شهید سپهبد قاسم سلیمانی و در قالب تکنیک های مختلف به خلق اثر خواهند پرداخت.

 مدیر شتاب دهنده رضوان، ۶۰ درصد شرکت کنندگان این دوره را بانوان و ۴۰ درصد را آقایان اعلام کرد و افزود: انیمیشن سازان استانهای: البرز، همدان، چهارمحال و بختیاری، فارس، خراسان رضوی، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خوزستان، مازندران، قم، یزد، سمنان، اصفهان، خراسان شمالی و تهران در این رویداد حضور دارند.

دیانتی در پایان خاطر نشان کرد: پیش از شروع رویداد، ۲۵ فیلمنامه کوتاه از زندگی سپهبد شهید قاسم سلیمانی نگارش و در اختیار گروهها قرار داده شد تا طی ۷۲ ساعت آثار خود را با بهترین کیفیت زیر نظر اساتید تولید نمایند. 

نخستین رویداد رقابتی تولید انیمیشن به همت شتاب دهنده رضوان و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت فضای مجازی صدا و سیما، مرکز پویانمایی صبا و شبکه کودک برگزار می‌شود.